لگال اپلای - مشاوره ی تحصیل خارج از کشور | بلاگ

لگال اپلای - مشاوره ی تحصیل خارج از کشور

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

رشته های پرطرفدار در قبرس
در رشته های پزشکی امروزه مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است چرا که به نوعی میتوان گفت که این افراد از آینده ی شغلی و درآمدی خود مطمئن هستند. فلذا به دنبال تحصیل در مراکز معتبر در دنیا در این زمینه، اکثرا روی به تحصیل در دانشگاه های اروپایی که نسبت به دانشگاه های دیگر در این حوزه قدرتمند تر هستند می آورند.

رشته های پزشکی در کشور قبرس
علی رغم اینکه دانشگاه های قبرس رشته های مختلف دیگری در زمینه های علوم پایه ، علوم انسانی و مهندسی نیز ارائه میکند،  اما تحصیل در رشته های مختلف پزشکی در کشور قبرس برای دانشجویان بین المللی بیشتر جلب توجه کرده است. در این  کشور 4 رشته ی، پزشکی، داروسازی، دام پزشکی و دندان پزشکی بعنوان رشته های پرطرفدار در قبرس ، در دانشگاه های معتبر این کشور تدریس میشوند.

دانشگاه های مورد تایید در قبرس
دانشگاه های قبرس، قفبرس فناوری و دانشگاه پزشکی قبرس مورد تایید وزارت علوم در ایران هستند.
نکتهی حائز اهمیت در راستای تحصیل پزشکی در این کشور این است که ،دانشجویان متقاضی ویزای تحصیلی قبرس داروسازی در قبرس برای معتبر بودن مدرکشان  باید طبق بخش نامه ی وزارت بهداشت دوره ی دکتری داروسازی را در این کشور انتخاب کنند که حدود 6 سال دورهی تحصیلی آنها طول میکشد.این افراد بعد از دریافت مدرک اجازه کار در اروپا و ترکیه را دارند.

دانشگاه دندانپزشکی قبرس
تحصیل در رشته های پزشکی در قبرس به دلیل همکاری نزدیکی که بین دانشگاههای این کشور با ترکیه وجود دارد دارای مزایای زیادی است از جمله اینکه مثلا دانشگاه دندانپزشکی قبرس همکاری نزدیکی با دانشگاه آنکارا در ترکیه دارد فلذا  مدرک دانشجویان دندان پزشکی توسط دانشگاه های ترکیه صادر شده و این افراد با دریافت این مدرک به نوعی مجوز کار در کشور ترکیه را نیز در دست دارند.

متقاضیان بین المللی تحصیل در رشته های پزشکی قبرس بعنوان رشته های پرطرفدار در قبرس، باید مدرک دیپلم با معدل بالای 16 را داشته باشند.چرا که کشور قبرس آرمون ورودی برای پذیرش در این رشته ها برگزار نمیکند....
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 19 بهمن 1396 ساعت: 20:47