تاثیر لینک های فالو و نوفالو بر روی سئو | بلاگ

تاثیر لینک های فالو و نوفالو بر روی سئو

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

سئو و لینک های فالو و

لینک های فالو و نوفالو بر روی سئو به همین موضوع خواهد پرداخت.
لینک سازی داخلی
هنگامی که مطلبی در سایتی قرار داده می شود، می توان قسمت های مختلف این مطلب را با بخش های مختلف از جمله صفحات و مطالب دیگر سایت ارتباط داد و با استفاده از لینک دهی به این قسمت ها، کاربر را ترغیب به بیشتر ماندن و مطالعه مطالب قبلی در سایت کرد. به این ترتیب کاربر به صورت تو در تو وارد قسمت های مختلف سایت شده که این موضوع سبب افزایش رتبه سایت از نظر گوگل می گردد. توجه داشته باشید که هنگام نوشتن مطلبی برای سایت خود، حتما از لینک سازی داخلی استفاده نمایید و سعی کنید مطلب خود را طوری تنظیم کنید که بتوانید به قسمت های اصلی سایت خود لینک دهید.
لینک سازی خارجی
یکی دیگر از موثرترین فاکتورهایی که در خدمات سئو استفاده می شود ، لینک سازی خارجی است. در این حالت، از سایت های دیگر لینک گرفته می شود. این کار را می توان با روش های مختلفی از جمله انجمن ها، فروم ها و سایت های دیگر انجام داد. جالب است بدانید لینک سازی خارجی به قدری در بالا بردن رتبه سایت تاثیر دارد که امروزه سئوکاران با قدرت به لینک سازی خارجی می پردازند. این لینک سازی باعث می گردد که سایت لینک دهنده، اعتبارش را به سایت دیگر منتقل کند و این سایت در نظر گوگل پر رنگ تر جلوه نماید.
گوگل به لینک سازی خارجی به این دید نگاه می کند که اگر سایتی معتبر سایتی دیگر را تایید می کند پس حتما این سایت دارای اعتبار قابل قبولی می باشد. اما این نکته را باید در نظر بگیرید که همیشه لینک سازی خارجی به اعتبار شما اضافه نخواهد کرد. اگر سایت یا انجمنی که از آن لینک می گیرید خود دارای اعتبار نباشد، این موضوع تاثیری منفی بر روی سایت شما نیز خواهد گذاشت. پس توصیه می گردد حتما از اعتبار سایت لینک دهنده مطمئن شوید. همچنین، برای جلوگیری از لینک دهی به سایت های اسپم یا حتی عدم تعلق اعتبار سایت شما به سایتی دیگر، می توان از راه حل لینک های نوفالو استفاده کرد که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.
لینک نوفالو
هنگام نوشتن لینک در کدها، برای داشتن لینک نوفالو کافی ست عبارت rel=”nofollow” به آن اضافه گردد. این لینک ها به صورت عادی نمایش داده می شوند، اما مفهومی متفاوت برای ربات های گوگل دارد. هنگامی که ربات های گوگل با لینکی در کدها روبرو می شوند، به آن لینک ها امتیاز دهی کرده و برای آن پیج رنکی تعیین می کنند. حال اگر لینک مورد نظر نوفالو باشد، این لینک توسط ربات گوگل امتیاز داده نمی شود.
بر خلاف تصور، لینک های نوفالو هم در سئو سایت تاثیر گذار هستند. نوفالو کردن لینک فقط باعث می گردد که اعتباری به سایت لینک شده داده نشود، ولی لینک این سایت توسط موتور جستجوی گوگل قابل دسترسی خواهد بود. توجه داشته باشید که اگر سایتی فقط دارای لینک های فالو باشد، گوگل تصور می کند که این سایت قصد فروش لینک دارد و به همین دلیل به عنوان سایت اسپم خواهد شناخت. حتماً دقت کنید که از چه سایت هایی لینک می‌ گیرید. اگر قصد گرفتن لینک از سایتی دارید، ابتدا اعتبار آن سایت را چک نمایید و در صورت معتبر بودن، اقدام به گرفتن لینک خارجی نمایید.
علاوه بر خرید لینک که کاملا غیر استاندارد می باشد ، روش مزرعه لینک نیز، ساده ترین روش برای افراد مبتدی برای افزایش لینک های خارجی در کم ترین زمان ممکن و با صرف هزینه کم می باشد. اگرچه ممکن است این روش در روزهای نخستین باعث افزایش بازدید سایت گردد، اما بعد از چند روز به دلیل شناسایی توسط گوگل، سایت با افت شدید روبرو خواهد شد که در بعضی موارد ممکن است بازدید سایت حتی از قبل از لینک شدن به مزرعه لینک کم تر گردد.
برای اینکه تشخیص دهید کدام لینک ها فالو یا نوفالو هستند، کافی ست در سایت مورد نظر view source را زده و با جستجوی عبارت Nofollow تمامی این لینک ها را مشاهده نمایید. همچنین ابزار های بسیاری برای کمک به شناسایی این لینک ها وجود دارد. یکی از این ابزارها، Nofollow Tools می باشد که با دادن آدرس هر سایت یا صفحه ای، می توان تعداد لینک های فالو ، نوفالو ، داخلی و خارجی را شناسایی نمود.

لینک های فالو
هنگامی که لینکی ساخته می شود، این لینک به صورت خودکار لینک فالو شناخته می شود. توجه داشته باشید که فقط در صورتی که بخواهیم لینکی نوفالو باشد، آن را در کد قید می کنیم. همان طور که در قسمت های قبل توضیح داده شد، لینک های فالو در واقع لینک سازی خارجی است که به سایت شما اعتبار می بخشد و در واقع با در اختیار گذاشتن اعتبار خود، گوگل را به شما معتمد می سازد. بسیار توجه داشته باشید که اعتبار سایت های لینک دهنده را ابتدا چک نمایید.
بسیاری از سایت ها اقدام به فروش لینک های خارجی می کنند و بعد از مدت زمانی لینک شما را از سایت خود بر می دارند. همین امر توسط گوگل قابل شناسایی بوده و باعث می گردد اعتبار سایت شما دچار مشکل گردد. پیشنهاد می گردد به جای خرید لینک های فالو، خود به دنبال سایت هایی باشید که بتوانید لینک خود را در آن فارغ از فالو یا نوفالو بودن آن به اشتراک بگذارید و مطمئن شوید از راه حل های صحیح برای افزایش ورودی سایت خود استفاده می نمایید تا به این ترتیب باعث حساس شدن گوگل نشوید.
منبع:دیجیتال مارکتینگ
طراحی سایت در اصفهان
سئو در اصفهان
تبلیغ در گوگل
خدمات سئو...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 19 بهمن 1396 ساعت: 20:47