آموزش دایورت تلفن ثابت و موبایل | کد دایورت تلفن ثابت

ساخت وبلاگ
چکیده : یکی از پرکاربردترین این خدمات دایورت کردن تلفن ثابت بر روی شماره دیگر و یا موبایل است چون معمولا بیش... با عنوان : آموزش دایورت تلفن ثابت و موبایل | کد دایورت تلفن ثابت بخوانید :

یکی از پرکاربردترین این خدمات دایورت کردن تلفن ثابت بر روی شماره دیگر و یا موبایل است چون معمولا بیشتر افراد هنگام مسافرت و یا زمانهایی که در منزل نیستن دوست دارند تماس های گرفته شده با شماره ثابت منزل خود را از دست ندهند و برای اینکار خط ثابت منزل را بر روی موبایل خود دایورت میکنند. در ادامه ما کد دایورت را براتون قرار داده ایم :

نحوه دایورت کردن تلفن

۱- انتقال مكالمه یا دایورت تلفن ( Call diverting ) :

با اين سرويس مي‌توانيد هنگامي كه با تلفن شما تماس گرفته مي‌شود مكالمه را به يك خط ديگر ثابت يا همراه منتقل كنيد و عمل دایورت تلفن را انجام دهید. اين سرويس با هر دستگاه تلفن دكمه‌اي مجهز به سيستم تن انجام شدني است.
برای این کار شما باید کد زیر را دردستگاه تلفن وارد کنید:

# شماره مورد نظر*۲۱*

و یا

# شماره مورد نظر*۵۷*
بعد از زدن این کد صدایی که می شنوید فرق خواهد کرد ، این یعنی اینکه خط شما دایورت شده است.
برای غیر فعال کردن این سرویس باید باز گوشی رو بردارید (در این حالت باز همان صدای مخصوص شنیده میشود) و بعد

#۲۱#

و یا

#۵۷#

را وارد کنید.
در صورتی که مجدد صدای بوق مخصوص راشنیدید ، گوشی را قطع کرده و مجدد روشن کنید. در این حالت خط شما کاملا از حالت دایورت خارج شده است.

۲- سرويس انتظار مكالمه یا پشت خطی ( Call waiting ) :

هنگام مكالمه شخص ديگري به شما تلفن مي‌زند صداي بوق ضعيفي به گوشتان مي‌رسد و شما را آگاه مي‌كند شما مي‌توانيد با كمك اين سرويس مكالمه اول خود را موقتاً قطع و با شخص ثالث صحبت كنيد پس از خاتمه ي مكالمه يا در حين مكالمه مي‌توانيد مجدداً با شخص اول به صحبت خود ادامه دهيد.
برای استفاده از این سرویس شما باید بهنگام شنیدن صدای بوق ضعیف با فشار دادن دکمه “Flash” در تلفنهای دیجیتال و با “قطع و وصل کردن” در تلفن های آنالوگ با نفر سوم تماس برقرار کنید..
برای بازگشت به گفتگوی اول میتوانید همین کار را تکرار کنید.

۳- شماره‌گيري سريع ( Speed dealing ):

براي اجتناب از وقوع اشتباه در شماره‌گيري و صرفه جويي در وقت با دادن شماره های دو رقمی به حافظه مخابرات می توانید از این سیستم بهره ببرید. اين سرويس با هردستگاه تلفن دكمه‌اي مجهز به سيستم تن انجام شدني است.
برای استفاده از این امکان باید دستور زیر رو بکار ببرید :
برای ایجاد کد دو رقمی :
# شماره مورد نظر* کد دو رقمی *۵۱*
بعد از وارد کردن این دستور حالا شما می توانید بعد ازبرداشتن گوشی با زدن کد دو رقمی** شماره ای را که قبلا به آن داده اید را شماره گیری کنید.
برای حذف یک شماره از یک کد دو رقمی و تغییر آن می توانید از دستورزیر استفاده کنید :
# کد دو رقمی *۵۱*
برای غیر فعال کردن همه این کدهای دورقمی باید از کد #۵۵# استفاده کنید…

۴- انتقال مكالمه از خط اشغال به خطوط ديگر ( Call forwarding) :

براي اين كه تماس گيرندگان با بوق اشغال مواجه نشوند ، مي‌توانيد يك يا چند شماره تلفن خود را به مركز تلفن مربوط اعلام كنيد كه در صورت اشغال بودن هر يك از شماره‌ها ارتباط به طور خودكار به شماره‌هاي بعدي منتقل شود.
اين سرويس با هر دستگاه تلفن دكمه‌اي مجهز به سيستم تن انجام شدني است.
برای استفاده از این حالت باید بعد از برداشتن گوشی کد #۴۳* را بزنید … برای غیر فعال کردن این حالت باید کد #۴۳# را وارد کنید.

۵- سرويس بيدارباش :

با اشتراك اين سرويس زنگ تلفن در ساعت مشخص شده به صدا در مي‌آيد .
اين سرويس با هر دستگاه تلفن دكمه‌اي مجهز به سيستم تن انجام شدني ست .
برای استفاده از این حالت باید از روش زیر استفاده کنید:
ابتدا *۵۵* روبزنید بعد بترتیب ساعت و دقیقه را وارد کنید و در آخر # را بزنید.
مثلامی خواهیم در ساعت ۱۴:۳۸ تلفن زنگ بزند ، این کد را می زنیم :
۱۴۳۸#*۵۵*
برای غیر فعال کردن این سرویس باید کد #۵۵# را وارد کنید.

۶- سرويس نمايشگرشماره CallerID :

در این سرویس شما کافی است یک دستگاه شماره انداز یا یک تلفن مجهز به نمایشگر شماره تلفن را ابتیاع کنید و با استفاده از آن می توانید شماره را دریافت کنید. این سرویس نیازی به کد فعال سازی ندارد.

۷- دایورت بعد از ۵ زنگ :

با استفاده از این سرویس شما میتوانید کاری کنید تا بعد از ۴ بار زنگ خوردن گوشی و جواب ندادن به گوشی در زنگ ۵ ام تلفن دایورت شود روی شماره ای دیگر..
برای استفاده از این سرویس شما باید از کد زیر استفاده کنید:
# شماره موردنظر*۶۵*
طبق معمول برای غیر فعال کردن این امکان باید کد #۶۵# رو وارد کنید.

برخي مشتركان وقتي امكان پاسخگويي به تماس‌هاي خود را ندارند، به دايورت شماره خود به شماره ديگر اقدام مي‌كنند؛ اين در حالي است كه اكثر مشتركاني كه از اين سرويس استفاده مي‌كنند، از هزينه آن اطلاع مناسب و كافي ندارند.

مشکل دایورت تلفن ثابت

به گزارش پایگاه خبری برسام و به نقل از ايسنا، اگر مشترك الف شماره خود را به مشترك ب دايورت كند و در زمان دايورت اگر كسي با شماره مشترك الف تماس بگيرد و مشترك ب به او پاسخ دهد؛ هزينه‌ مكالمه براي مشترك الف محاسبه مي‌شود چون از اين سرويس استفاده كرده است.

دایورت تلفن ثابت پاناسونیک

هم‌چنين به مشتركان توصيه شده كه مراقب وضعيت دايورت تلفن همراه خود در مواقعي كه از سرويس رومينگ بين‌الملل استفاده مي‌كنند، باشند زيرا اگر مشتركي تلفن همراهش را به‌صورت كانديشنال (گزينه‌هاي مثل: اگر در دسترس نبودم، اگر اشغال بودم، و…) به شماره ديگري دايورت كند، در زماني كه مشترك B از كشور خارج و تحت پوشش شبكه ديگري قرار گرفت و مشترك A با او تماس برقرار كرد و اين تماس توسط مشترك C دريافت ‌شود، درحالي كه مشترك C پاسخگوي اين تماس در داخل و يا خارج از كشور است، براي مشترك B هزينه رومينگ بين‌الملل محاسبه مي‌شود.

هزینه دایورت تلفن ثابت روی موبایل

علت اين موضوع آن است كه در اين تماس براي آگاهي از تماس مشترك B، مسير بين‌الملل طي و درنتيجه هزينه رومينگ بين‌الملل برايش محاسبه مي‌شود؛ درصورتي كه مشترك B قبل از خروج كشور به دايورت ( آن كانديشنال) تماس‌هاي خود به شماره ديگري اقدام كند، ديگر مشمول هزينه رومينگ بين‌الملل نخواهد بود.

هزینه دایورت تلفن ثابت به موبایل

به مشتركان توصيه مي‌شود قبل از سفر مراقب دايورت سيم‌كارت خود باشند و آن را به‌صورت آن كانديشنال دايورت كنند.

اما درباره نرخ تعرفه دايورت تلفن ثابت از داخل به تلفن خارج از كشور هم اينگونه است كه اگر مشترك تلفن ثابت به‌عنوان مثال با مشترك تلفن ثابتي كه در كشور هند است، تماس بگيرد، نرخ هزينه تماس او دقيقه‌اي 157 تومان محاسبه مي‌شود؛

لغو دایورت تلفن ثابت

اگر مشترك تلفن ثابتش را به تلفن خود در كشور هند دايورت كند، براي مشتركي كه در داخل كشور تلفن او را مي‌گيرد، به اين دليل كه كد بين‌الملل را وارد نمي‌كند، همان هزينه تلفن ثابت معمولي محاسبه مي‌شود و هزينه مكالمه بين‌الملل را تلفني كه به دايورت اقدام كرده پرداخت مي‌كند.

علت دایورت نشدن تلفن ثابت

اما اگر مشترك B به دايورت تماس خود به شماره C اقدام كند و مشترك A با مشترك B تماس بگيرد، پاسخگوي تماس C بوده كه در اين صورت هزينه مكالمه به ميزان يك تماس داخلي براي مشترك A و به ميزان يك تماس بين‌الملل براي مشترك B منظور خواهد شد؛

مشترك C در هر دو صورت بين‌الملل و داخلي در مورد دايورت هزينه‌اي پرداخت نمي‌كند اما درصورت دايورت بين‌الملل، هزينه مشترك A داخلي و براي مشترك B هزينه بين‌الملل محاسبه مي‌شود.

دایورت تلفن ثابت روی ایرانسل

درصورت دايورت داخلي براي مشترك A، هزينه داخلي و براي مشترك B هم هزينه داخلي محاسبه خواهد شد؛ هم‌چنين درصورت دايورت تلفن همراه در داخل كشور به يک شماره بين‌الملل علاوه بر هزينه عادي بين‌الملل مبلغ 7/44 تومان نيز در هر دقيقه به اين ميزان اضافه مي‌شود.

فعال سازی دایورت تلفن ثابت

به گزارش ايسنا در زمان رومينگ در صورت افزايش كاركرد تلفن همراه بيش از مبلغ 200 دلار شركت ارتباطات سيار ايران براي قطع تلفن همراه مجاز است اما به‌دليل تاخير در ارسال اين اطلاعات امكان قطع دقيقا در حد مجاز تعيين شده وجود نداشته و مسووليت پرداخت بدهي به هر ميزان تا قبل از زمان قطع برعهده مشترك است.

ضمن آنكه احتمال انتقال بخشي از مبلغ كاركرد تلفن به صورتحساب دوره بعد وجود دارد.

علت دایورت نشدن تلفن ثابت

توصيه مي‌شود كه درصورت مفقود شدن گوشي مشترك در خارج از كشور بلافاصله مراتب به يكي از بستگان درجه يك فرد در داخل كشور اطلاع داده شود تا از طريق مراجعه به ادارات دولتي مشتركان نسبت به قطع آن اقدام كنند.

سیموری خنج...
ما را در سایت سیموری خنج دنبال می کنید

نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 4 تاريخ : جمعه 12 مرداد 1397 ساعت: 18:53