منطقه زیبای توشتی در شمال شرق گرجستان

ساخت وبلاگ
چکیده : منطقه, زیبای, توشتی, در شمال, شرق گرجستان, : این منطقه, سرسبز و بکر در دامنه های شمال,ی کوه ه... با عنوان : منطقه زیبای توشتی در شمال شرق گرجستان بخوانید :
منطقه, زیبای, توشتی, در شمال, شرق گرجستان, : این منطقه, سرسبز و بکر در دامنه های شمال,ی کوه های قفقاز گرجستان, قرار داشته و با روسیه نیز هم مرز است. توشتی, به خاطر موقعیت مکانی این منطقه, و قرار داشتن بین کوه هایی با مناظر و چشم اندازهای فوق العاده، باعث شده تا این منطقه, در فصل تابستان، بهترین مکان برای ورزش های اسب سوار و کوهنوردی باشد. به همین خاطر است که توریست ها و گردشگران تور گرجستان, علاقه مند به بازدید از منطقه, توشتی, هستند. در این منطقه, ترکیبی میتوان مناظر طبیعی و فوق العاده بسیاری از جمله دره های عمیق، تپه های سرسبز، روستاها، قله های برفی و گله های گوسفندان را که اطراف می چرند را دید. منطقه توشتی, تحت حفاظت محیط زیست بوده به همین خاطر مناطق بکر و دست نخورده بسیاری دارد. گفته شده که توشتی,، بعد از سقوط کردن سلطنت متحد کشور گرجستان,، تحت حکومت پادشاهان کاکهیتان در قرن پانزدهم در آمده بود.
[تصویر:  1542961598.jpg]
پارک ملی توشتی, در این منطقه
منطقه توشتی در شمال, شرقی گرجستان,، دارای یک پارک ملی به همین اسم داشته که این پارک نیز محافظت شده می باشد. پارک توشتی از شرق گرجستان,، یعنی از کاختی تا مرز روسیه کشیده شده است. این پارک ملی گرجستان تپه ها و کوه های خوبی داشته و توریست ها و گردشگران تور ارزان گرجستان که علاقه مند به کوهپیمایی هستند، میتوانند تجربه خوبی از کوهنوردی در آن داشته باشند. برای بازدید از این پارک ملی باید به روستای پشاولی، 32 کیلومتری شهر تلاوی بروید. یکی از محبوب ترین جاذبه های این منطقه بعد از پارک ملی توشتی، برج های دارتلو است. این برج ها به منظور نگهبانی ساخته شده بوده و معماری بسیار زیبا و دیدنی دارند. 
[تصویر:  1542913455.jpg]
اهالی منطقه توشتی در گرجستان
بسیاری از اهالی مردم منطقه توشتی، دامدار هستند. از محصولات معروفی که این مردم تولید می کنند میتوان به پنیر و پنبه های باکیفیتی اشاره کرد که به نقاط مختلف اروپا صادر می شوند. منطقه توشتی برای چوپانان بهترین مکان برای آوردن دام ها است. موضوع جالب در مورد این منطقه این است که ورود و پروش خوک در آن ممنوع بوده و همینطور خوردن آن در این منطقه حرام می باشد.
[تصویر:  1542891257.jpg]
دسترسی های نزدیک به منطقه زیبای, توشتی گرجستان
این منطقه در فاصله 85 کیلومتری از کوه های قفقاز قرار داشته و 280 کیلومتر نیز با شهر تفلیس، پایتخت گرجستان راه دارد. از شهر تفلیس تا توشتی چهار ساعات راه است. توریست ها و گردشگران تور لحظه آخری گرجستان برای رسیدن به این منطقه نمیتوانند از هیچ وسیله نقلیه عمومی استفاده کنند. وسیله نقلیه عمومی، مستقیم به این منطقه نمیرود. بنابراین باید یک مسیر یک ساعت و نیمه تا روستای آلوانی را رفت و از آنجا برای رسیدن به توشتی از تاکسی و یا مینی بوس استفاده کرد. هرچند این مسیر بسیار سخت و طولانی بوده اما اگر علاقه مند به بازدید از این منطقه کوهستانی باشید، خطرات آن را نیز تحمل می کنید. سیموری خنج...
ما را در سایت سیموری خنج دنبال می کنید

نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 2 تاريخ : يکشنبه 11 آذر 1397 ساعت: 5:55