اقدامات موثر برای پاکسازی بدن از سموم را بشناسید

ساخت وبلاگ
چکیده : همه مواد غذایی که ما روزانه مصرف می‌کنیم، سموم,ی دارند که می‌توان از طریق مصرف بعضی خوراکی‌ها بدن ر... با عنوان : اقدامات موثر برای پاکسازی بدن از سموم را بشناسید بخوانید :

همه مواد غذایی که ما روزانه مصرف می‌کنیم، سموم,ی دارند که می‌توان از طریق مصرف بعضی خوراکی‌ها بدن را از این سموم, پاکسازی, کرد.

این پاکسازی,، جریان سازی می کند و سم های بدن را ازبین می برد و به شما احساس بهتری نسبت به قبل می دهد.

راه های طبیعی زیادی وجود دارد تا سم زدایی و پاکسازی, بدن را انجام دهید، آداب های خاص و مختلف که خیلی سریع بتوانید بدن را پاک کنید، خوردن و نوشیدن و سبک های زندگی ای که انتخاب می کنید تا برای, بلند مدت بماند.

پاکسازی, بدن در ۱ روز

اگر احساس تنبلی می‌کنید یا در کاهش وزن مشکل‌دارید ، اقدام به پاکسازی بدن از سموم, کنید . پاکسازی می‌تواند انرژی بدن را افزایش داده ، ذهن را باز کند ، کاهش وزن را بهبود ببخشد ، درد را کاهش دهد و از بیماری‌های جلوگیری کند .

تغییر رژیم غذایی ، محدود کردن مواد غذایی مصرفی ، بیشتر ورزش کردن و زندگی بدون مواد شیمیایی همگی راه‌هایی هستند که می‌توانند پاکسازی بدن را برای, شما انجام دهند . همه موارد گفته شده را گام‌به‌گام برای, شما توضیح می‌دهیم . با سایت کوروک همراه باشید !!

پاکسازی با تغییر رژیم غذایی

آب را به‌عنوان اصلی‌ترین نوشیدنی خود قرار دهید 

هیچ‌چیزی مانند آب نمی‌تواند بدن را پاکسازی کند ، آب با بیرون کردن سموم از بدن در تمام‌روز این کار را برای, شما انجام می‌دهد . حداقل ۲ لیتر آب در روز بنوشید تا از ایجاد سموم در بدن جلوگیری کنید .

همیشه یک بطری آب با خود حمل کنید تا در تمامی طول روز بتوانید آب بنوشید .

اگر با نوشیدن آب به‌صورت مداوم مشکل‌دارید ، خوردن چای بدون کافئین یا آب‌میوه و سبزیجات مانند : هندوانه ، سیب ، توت ، خیار ، گوجه ، کاهو و هویج را امتحان کنید .

مصرف مواد غذایی دارای سموم زیاد را کاهش دهید 

برای بدن هضم بعضی از انواع غذاها دشوار است و درنهایت بجای فراهم کردن مواد مغذی برای بدن به آن آسیب می‌رساند .

مصرف مواد غذایی زیر را قطع یا محدود کنید :

شکر :

فروکتوز و گلوکوز برای کبد سختی ایجاد می‌کنند و مصرف بیش‌ازحد آن‌ها می‌تواند منجر به چاقی و بیماری‌هایی مانند دیابت شود . ممکن است سخت باشد که به‌طور کامل مصرف شکر را قطع کنید ، اما می‌توانید با محدود کردن مصرف شکلات ، شیرینی ، نوشابه و آبمیوه ( صنعتی ) و کم کردن مصرف شکر در چای و قهوه این کار را شروع کنید . برای کاهش هوس کردن شیرینی ، می‌توانید از میوه یا آبمیوه طبیعی استفاده کنید .

شیرین‌کننده‌های مصنوعی :

جایگزین‌های شکر درواقع میل به قند را افزایش می‌دهند و می‌توانند باعث ایجاد اثرات نامطلوب در بدن شوند . از نوشیدنی‌های رژیمی و دیگر مواد غذایی دارای قند مصنوعی خودداری کنید .

چربی اشباع :

بسیاری از چربی‌ها برای سلامتی بدن ضروری هستند ، اما چربی‌های اشباع که در غذاهای سرخ‌شده و مواد غذایی فرآوری شده موجود هستند سمی می‌باشند . مصرف فست فود ، میان وعده‌های فرآوری شده و غذاهایی که در رستوران سرو می‌شوند را محدود کنید .

کافئین :

بعضی از مطالعات نشان داده‌اند که نوشیدن یک فنجان قهوه در روز درواقع می‌تواند برای بدن مفید باشد ، اما درزمانی که می‌خواهید بدن را پاکسازی کنید ، عالی می‌شود اگر تمام مواد غیرضروری را حذف کنید .

الکل :

مصرف الکل کلاً ضرر است و هیچ سودی ندارد . در هنگام سم‌زدایی نیز شما به دنبال از بین بردن سموم بدن هستید نه اینکه مواد سمی مانند الکل را بخورید . بنابراین به‌طور کل از الکل دوری‌کنید .

مقدار زیادی فیبر بخورید

فیبر به عملکرد طبیعی سیستم گوارش کمک می‌کند . بدون فیبر ، بدن شما نمی‌تواند به‌سادگی عملیات دفع را انجام دهد . در طول پاکسازی بدن و درزمانی که می‌خواهید از شر سموم خلاص شوید ، خیلی مهم است که با تمامی وعده‌های غذایی خود فیبر مصرف کنید.

میوه‌جات و سبزیجاتی مانند : لوبیا سبز ، کلم ، سیب‌زمینی و سیب خورید .

لوبیا و دیگر حبوبات دارای فیبر بالایی هستند .

غلات کامل مانند جوی دوسر و جوانه گندم نیز منابع خوبی از فیبر هستند .

مقدار زیادی سبزیجات مصرف کنید

کلروفیل موجود در سبزیجات برگدار مانند یک پاک‌کننده برای خون عمل می‌کنند . همچنین سبزیجات دارای پروتئین ، موادمعدنی و مقدار زیادی از ویتامین‌ها هستند که بدن را سالم نگه می‌دارند .

اسفناج ، کلم بروکلی و جلبک دریایی دارای مقدار زیادی کلروفیل هستند .

آب تره ، که شبیه به برگ‌های اسفناج کوچک است ، کشف‌شده است که باعث‌ترمیم سلول‌های آسیب‌دیده می‌شود .

کلم کالی ، برگ شلغم و برگ چغندر منابع عالی از ویتامین‌های K ، A و C هستند .

پاکسازی با محدود کردن مواد غذایی

این روش‌ها ، راهی سریع برای پاکسازی بدن هستند و شما باید رژیم غذایی خود را محدود به این موادغذایی کنید ، البته بیشتر پیشنهاد می‌شود که روش‌های دیگر را به جای سم‌زدایی با روش‌های سرسختانه امتحان کنید .

۱ – پاکسازی بدن با آب‌میوه را امتحان کنید

رژیم غذایی چندروزه ( عموماً ۲ روزه ) با آب‌میوه ، باعث حذف مواد غذایی که هضم آن‌ها سخت است یا سمی هستند شده و مواد مغذی موردنیاز بدن را نیز از میوه‌جات و سبزیجات تأمین می‌کند . این نوع رژیم غذایی را می‌توانید ۲ روز یا بیشتر انجام دهید .

برای کامل کردن این نوع رژیم غذایی ، شما نیاز به دستگاه آب‌میوه‌گیری دارید ، در غیر این صورت باید زمان زیادی را صرف آب‌گیری میوه و سبزی کنید .

اسفناج ، کلم‌برگ ، سیب ، گلابی ، لیمو ، هویج ، زنجبیل و دیگر میوه‌جات و سبزیجات آب‌دار را خریداری کنید .

در صبح به‌اندازه‌ای که در طول روز به آب‌میوه و آب سبزی نیاز دارید ، آب‌میوه درست کنید . چیزی حدود ۶ تا ۸ لیوان در روز می‌تواند گرسنگی شمارا کنترل کند .

۲ – پاکسازی بدن به روش آسان‌تر را امتحان کنید 

درصورتی‌که نصف روز یا تا ۳۶ ساعت مقدار کمی هم‌غذا بخورید ، می‌توانید هم به سم‌زدایی کمک کرده باشید و هم اینکه اتوفاژی را در شرایط مناسب قرار دهید ، که در این شرایط سلول‌ها می‌توانند از مولکول‌های آسیب‌دیده خلاص شوند .

محدود کردن موادغذایی مصرفی به‌صورت متوسط می‌تواند انرژی را در کوتاه‌مدت افزایش دهد و ممکن است به جلوگیری از چاقی و آسیب‌های عصبی کمک کند .

چگونگی انجام :

با حذف ناهار و شام شروع کنید ، البته درزمانی که نیاز به انرژی زیادی در روز ندارید . گرسنه بخوابید و صبح را با یک لیوان آب شروع کرده و صبحانه سبکی بخورید .

آهسته آهسته شروع به افزایش زمان گرسنگی کنید . باگذشت زمان بدن به این روند عادت کرده و گرسنگی و ضعف شما زیاد شدید نخواهد بود .

پاکسازی بدن با ورزش

عرق کنید

بدن با عرق کردن از شر سموم خلاص می‌شود که این‌یک پاکسازی طبیعی است که بدن آن را انجام می‌دهد . انجام ورزش منظم باعث افزایش ضربان قلب شده و باعث می‌شود شما عرق کنید ، ۳۰ دقیقه یا بیشتر عرق کردن یکی از بهترین راه‌ها برای سم‌زدایی بدن است .

ورزش‌های هوازی انجام دهید 

دوچرخه‌سواری ، دویدن ، راه رفتن قدرتی و شنا ازجمله ورزش‌های عالی هوازی هستند . ورزش‌های هوازی را حداقل هفته‌ای ۳ بار در هفته انجام دهید و هر بار ۳۰ دقیقه آن را طول بدهید .

کار با وزنه را امتحان کنید 

کار با وزنه بدن شمارا مستحکم و قوی نگه می‌دارد و سلامتی کلی بدن را بالا می‌برد . هفته‌ای ۲ الی ۳ جلسه تمرین با وزنه را در برنامه ورزشی خود قرار دهید .

در هنگامی‌که سم‌زدایی با آب‌میوه و دیگر روش‌های سرسختانه را انجام می‌دهید ، ورزش نکنید . سوزاندن کالری زیاد درحالی‌که کالری زیادی مصرف نمی‌کنید می‌تواند باعث ضعیف شدن و ضعف کردن شما شود .

تمرین یوگا انجام دهید

گفته می‌شود یوگا می‌تواند با آسان کردن حذف اسیدلاکتیک ، دی‌اکسید کربن و مایعات لنفاوی از سیستم ، بدن را سم‌زدایی و پاکسازی کنید .

کشش‌های عمیق و تکنیک‌های تنفس درست باعث تحریک دستگاه‌های گردش خون ، گوارشی و لنفاوی می‌شود ، که هرکدام از آن‌ها به دفع مواد زائد کمک می‌کنند .

سعی کنید صورت را رو به پایین و حالت سگی را بگیرید ( مانند شکل ) ، این کار باعث بهبود جریان خون با قرار گرفتن قلب بالاتر از سر می‌شود .

پاهای خود را روی دیوار بگذارید ، این کار باعث افزایش جریان خون در شکم و تحریک کردن سیستم گوارش می‌شود .

پاکسازی با تغییر سبک زندگی

تنباکو و مواد مخدر مصرف نکنید 

مواد شیمیایی و اعتیادآور که از تنباکو می‌آید ، برای بدن سمی هستند و استعمال آن‌ها به هر صورتی منجر به مشکلات تنفسی می‌شود .

برای پاکسازی بدن ، به موارد زیر توجه کنید :

۱ – از مصرف تنباکو به هر شکلی مانند : سیگار ، سیگار برگ ، پیپ ، تنباکوی جویدنی و قلیان دوری‌کنید . ماری جوآنا نیز برای ریه مضر بوده و دارای سمومی است که برای بدن مضر است .

۲ – دیگر مواد مخدر مانند : هروئین ، کوکائین ، مت آمفتامین و دیگر مواد مخدر نیز اعتیادآور بوده و برای بدن بسیار مخرب خواهند بود .

از قرار گرفتن در مقابل مواد شیمایی اجتناب کنید

مواد شیمیایی موجود در پلاستیک و دیگر مواد مشابه با سرطان و دیگر بیماری‌ها گره‌خورده‌اند . بسیار سخت است که بتوان بدون مواد شیمیایی زندگی کرد ، زیرا در مواد غذایی ، لباس ، وسایل خانه ، هوا و آب یافت می‌شوند ، اما می‌توان آن را مدیریت کرد .

نکات زیر را مدنظر داشته باشید :

۱ – مواد غذایی ارگانیک مصرف کنید . ورود آفت‌کش‌هایی که در هنگام تولید محصول استفاده می‌شوند به بدن می‌تواند برای سلامتی شما مضر باشد . سعی کنید محصولات ارگانیک مانند : تخم‌مرغ و گوشت بدون هورمون مصرف کنید .

۲ – در مورد ماهی که مصرف می‌کنید تحقیق کنید تا دارای میزان زیادی جیوه و دیگر فلزات سنگین نباشد .

۳ – از پارچه‌های طبیعی مانند : پنبه و ابریشم به‌جای پلی‌استر استفاده کنید . اگر امکان دارد از لباس و حوله ارگانیک استفاده کنید .

۴ – از شامپو ، صابون ، نرم‌کننده و لوازم‌آرایش طبیعی به‌جای نوع شیمیایی آن استفاده کنید .

۵ – از پاک‌کننده‌های طبیعی مانند آب و سرکه به‌جای مواد شیمیایی مانند سفیدکننده و دیگر پاک‌کننده‌ها برای تمیز کردن خانه استفاده کنید .

استرس خود را محدود کنید

استرس هم ازلحاظ جسمی و ازلحاظ عاطفی باعث آسیب زدن به شما می‌شود . استرس باعث افزایش فشارخون و تولید هورمون‌هایی می‌شود که منجر به افزایش وزن خواهند شد . با حذف فعالیت‌های غیرضروری و استرس‌زا به کاهش میزان استرس خود کمک کنید .

خوابیدن به مقدار زیاد می‌تواند به کاهش استرس کمک کند . حتماً ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه داشته باشید .

اگر استرس شما غیرقابل‌کنترل کردن است ، با یک متخصص مشورت کنید ، آن‌ها راه‌های مؤثر زیادی برای کنترل کردن استرس بلد هستند .

نکات مهم

۱ – پاکسازی بدن را در کل زندگی خود انجام دهید ، نه اینکه فقط به‌صورت اتفاقی و هرچند وقت یک‌بار آن را انجام داده و به زندگی عادی خود برگردید . اگر پاکسازی بدن به روش طبیعی را در زندگی خود ایجاد کنید و آن را به‌صورت عادت برای خود جا بی‌اندازید ، مثلاً سیگار نکشید ، مواد غذایی طبیعی و سالم بخورید و دیگر موارد گفته‌شده ، شما همیشه در بهترین حالت خواهید بود .

۲ – ورزش کردن باعث کمک به کاهش استرس می‌شود ، که راهی برای کمک به پاکسازی بدن است .

۳ – در طول پاکسازی بدن عموماً پیشنهاد می‌شود استیویا ( نوعی قند طبیعی ) مصرف شود . حتماً قبل از مصرف این شیرین‌کننده عوارض مصرف و همچنین فواید آن را مطالعه کنید . سپس آن را جایگزین شکر معمولی کنید .

بیشتر بخوانید:

فواید رابطه جنسی برای بدن انسان ها

راحت ترین شکل برای سوزاندن کالری اضافی بدنتان

خوراکی هایی که باعث افزایش جوش در بدن میشود

سیموری خنج...
ما را در سایت سیموری خنج دنبال می کنید

نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 3 تاريخ : دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت: 21:29