جلوگیری از ابتلا به سرطان پستان با سحرخیزی زنان

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

سرطان, سینه چیست؟

سرطان, پستان, یا سرطان, سینه به نوعی سرطان, گفته می‌شود که از بافت پستان, آغاز می‌شود.

زن بودن، مهم‌ترین عامل احتمال بروز سرطان پستان, است.

اگرچه مردان نیز به این سرطان مبتلا می‌شوند اما احتمال آن در زنان, ببیش از صد برابر است.

سایر علائم سرطان پستان, می‌تواند یک توده در پستان، تغییر شکل پستان، گودی پوست، ترشح مایع از نوک پستان، یا پوسته شدن قسمتی از پوست باشد.

در افرادی که بیماری در اندام‌های دیگر آن‌ها گسترش پیدا کرده باشد، این علائم می‌توانند درد استخوان، غدد لنفاوی متورم، تنگی نفس، یا یرقان باشد.

با سحرخیزی, میتوانید بر سرطان سینه غلبه نمایید

سرطان سینه با سحرخیزی, زنان, و دختران می توانیم به کمترین حد خود برسد خانم هایی که زود از خواب بیدار نمی شوند ریسک بیشتری برای ابتلا, به بیماری سرطان سینه در بدن دارند پس با سحرخیزی, می توانید با بیماری خطرناکی مانند سرطان سینه مبارزه نمایید ما باید درک نمایید که خانم هایی که دیر از خواب بیدار می شوند در خطر ابتلا, به سرطان سینه می باشند.

محققان و دانشمندان در بررسی افراد که سرطان پستان گرفته اند یکی از دلایل این بیماری دیر از خواب بیدار شدن زنان, می باشد خطر ابتلا, به سرطان سینه در خانم های خواب آلود و افادی که زیاد می خوابند بیشتر می باشد خانم ها بیشتر باید مواظب باشند که به بیماری سرطان سینه دچار نشوند پیشگیری همیشه بهتر از درمان می باشد .

کار در شب برای خانم هایی شاغل بسیار ضرر می رساند و موجب می شود سینه هورمون هایی ترشح نموده و تبدیل به تومور شود و برخی از تومورها در سینه خوش خیم بوده و برخی بد خیم می باشد.

افرادی که به بیماری سرطان سینه دچار می شوند اگر عمل جراحی شده و توده بدخیم از سینه هایشان بیرون بیاید خطر بازگشت سرطان سینه امکان دارد چون بیشتر افراد بعد از درمان دوباره بیمار می شوند.

هورمون درمانی راه خوبی برای درمان سرطان پستان است ولی عوارض هورمون درمانی زیاد می باشد و به زندگی افراد اثر گذاشته و بیشتر بیماان مبتلا به سرطان دوست ندارند هورمون درمانی شوند .

خانم هایی که به بیماری سرطان پستان مبتلا می شوند معمولا مضطرب و نگران هستند در حال حاضر علم پزشکی پیشرفت بسیاری کرده است و پزشکان می توانند از چندین راه به بیماری سرطان پستان غلبه نموده و کاملا این بیماری را مهار نمایند .

زنان سحرخیز کمتر به سرطان پستان مبتلا می شوند

گروهی از محققان انگلیسی دریافتند زنان سحرخیز ، 40 تا 48 درصد کمتر از سایرین به سرطان پستان مبتلا می شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا از صفحه بهداشت و درمان پایگاه اطلاع رسانی روزنامه یو اس ای تودی، محققان دانشگاه بریستول
در انگلستان داده های 180 هزار و 215 زن شرکت کننده در پروژه مطالعاتی بیوبانک (بانک اطلاعاتی ملی و بین المللی در انگلیس با هدف تشخیص و درمان طیف گسترده ای از بیماری های سخت درمان) و 228 هزار و 951 بانوی حاضر در مطالعه ژنومیک انجمن سرطان پستان را تحلیل کردند.
یافته های این تحلیل که در همایش کنفرانس موسسه ملی تحقیقات سرطان در گلاسکو ارائه شد، نشان می دهد زنانی که سحرخیز هستند 40 تا 48 درصد کمتر با احتمال ابتلا به سرطان روبرو می شوند، همچنین محققان بیان کردند زنانی که بیش از 7 تا 8 ساعت می خوابند برای هر ساعت خواب بیشتر 20 درصد بیشتر با خطر ابتلا به این بیماری مواجه می شوند.
ربکا ریچ موند/Rebeca Richmond یکی از محققان این طرح و استاد دانشگاه بریستول می گوید: یافته ها می توانند نتایج و توصیه هایی برای زنانی داشته باشند که در شیفت های شب کار می کنند، اما هنوز مطالعات بیشتری باید برای درک ارتباط بین سحرخیزی و شب بیداری یا صبح خوابی و ابتلا به سرطان پستان انجام شود.
ریچموند می افزاید: البته این مطالعات به آن معنا نیست که فقط با تغییر عادات خواب و بیداری می توان احتمال ابتلا به این بیماری را کاهش داد، موضوع از این پیچیده تر است.
همچنین یافته های این مطالعه به دستاوردهای دیگر مطالعاتی می افزاید که در زمینه الگوهای خواب افراد تحقیق می کنند؛ به ویژه کسانی که درشیفت های شب کار می کنند یا در محیط های روشن تر می خوابند.

منبع: نیک استار / سلامت نیوز

بیشتر بخوانید:

اختلالات هورمونی زنان + روش های مفید برای درمان اختلال هورمونی زنان

دعای مجرب برای زیاد شدن شیر مادر در قرآن

کوچک بودن نوک سینه ها و مشکلات بهد از ازدواج+راهنمایی

آموزش بزرگ کردن سینه با ورزش + روش های بزرگ کردن سینه

دلیل علاقه بیش از حد مردان به سینه زنان

بالا کشیدن سینه یا کوچک کردن سینه کدامیک+بالا کشیدن سینه ها

...
نویسنده : ایمان اصلاحی بازدید : 2 تاريخ : دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت: 21:29

close
تبلیغات در اینترنت